آموزش اصولی تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی موضوعی است که هر فردی که در خانه خود ماشین لباسشویی دارد باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته و در مواقع لزوم بتوانند به انجام تعمیرات لازم اقدام نماید. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع تعمیرات ماشین لباسشویی و دلایل خرابی قطعات مختلف ماشین لباسشویی و چگونگی تعمیرات ماشین لباسشویی بپردازیم در صورتی که می خواهید در مورد موضوعات نام برده شده اطلاعات مناسب به دست بیاورید این مقاله را تا انتها همراه ما مطالعه نمایید.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی و تراز کردن صحیح این دستگاه

یکی از موارد بسیار مهمی که در بحث تعمیرات ماشین لباسشویی وجود دارد انجام تراز صحیح ماشین لباسشویی می باشد. لازم است تا تراز را به صورت اصولی و صحیح کنترل گردد و برای انجام این کار می توان از یک دستگاه تراز کمک گرفت و آن را بر روی ماشین لباسشویی قرار داده و سپس متوجه شویم که دستگاه در چه وضعیتی قرار دارد و چه زاویه ای برای تراز شدن کامل دستگاه احتیاج میباشد.

از دلایلی که می‌تواند اعتراض دستگاه بر هم بزند و سفت شدن لگن دستگاه می باشد همچنین تغییر در پایان نیز می‌تواند موجب از بین رفتن تراز دست و بدن ایجاد لرزش و ارتباط بسیار زیاد در حین فعالیت ماشین لباسشویی گردد بنابراین یکی از مواردی که به بهتر شدن و فرهنگ نخوردن تراز ماشین لباسشویی کمک می کند محکم کردن لگن ماشین لباسشویی می باشد.

همان طور که اشاره شد در مورد تعمیرات ماشین لباسشویی و تراز دستگاه گاهی اوقات تغییر در دستگاه ایجاد لرزش و ارتعاش ماشین لباسشویی بوده بنابراین باید تا پایان به درستی تنظیم شده اند. ماشین لباسشویی در عوامل مختلف و مواد دارای چند پایه می باشد و در قسمت عقب و جلوی دستگاه تعبیه شده اند. انجماد نحوه تنظیم پایه ها و تعمیرات ماشین لباس شویی باید بگوییم که پایه هایی که در جلوی ماشین لباسشویی قرار گرفته اند با سرعت قابل تنظیم بوده و پایه هایی که در عقب ماشین لباسشویی تبدیل شده‌اند معمولا دارای یک فنر می باشند که در صورتی که به سمت بالا هدایت شود پایه‌ها به عقب رفته و فرم اولیه خود برمیگردد.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن شیر الکتریکی ماشین لباسشویی

به منظور انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن شیر الکتریکی اطلاعات لازم است تو سر سیم های برق که به شیر الکتریکی وارد شده اند را جدا کرده و برای این منظور لازم است دو عدد شیر برقی تک بین ۱۸۰ درجه را دستگاه تعبیه شده از سیمهای برق جدا کنیم. پس از آنکه سر سیم های هر دو شیر برقی از برق شهری جدا شد سیم بی رنگ مربوط به شیر آب سرد است و همچنین سیم قرمز رنگ مربوط به شیر آب گرم است همچنین سیم مشترک که به رنگ سبز و قرمز می باشد را در نظر میگیریم.

به منظور انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و جدا کردن شیر برقی از بدنه دستگاه با استفاده از یک وسیله محاسبات پیچ گوشتی که خار مخصوص برای محکم نگه داشتن شیر برقی را به بدنه دارد جدا کرده سپس شیر برقی را به آرامی به سمت چپ می چرخانیم. بعد از انجام این کار برای تعمیرات ماشین لباسشویی شیر برقی را در خلاف حرکت عقربه های ساعت و یا همان پادساعتگرد چرخانده و آن را به سمت بیرون هدایت می کنیم تا شیارهای تعبیر شده برای شیر برقی شیر الکتریکی از شیارهای روی بدن خارج شده و در نتیجه شیر برقی برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی آزاد گردد.

پس از آن که شیر برقی به سمت بیرون هدایت شد را از جای خود بیرون آورده و از بدن جدا میکنیم فقط با استفاده از یک وسیله مانند انبردست دست روی شلنگ آب خروجی را از شیر الکترونیکی و جاپودری جدا کردند و به تعمیرات ماشین لباسشویی می پردازیم.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن سنگ پلاستیکی دیگ لباسشویی

برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی با باز کردن سنگ پلاستیکی دیگ ماشین لباسشویی ابتدا زمان پیچ ۱۳ میلیمتری پیش تعبیه شده بر روی سنگ پلاستیکی را باز کرده تا این سنگ از بدنه دیگ جدا گردد سپس لازم است و پیچ هایی که نسبت به باز کردن آنها اقدام نموده را از جای خود خارج کرده تا سنگ بتواند به صورت کامل از بدنه دیگ آزاد شود بعد از آن که دو پیچ بلند محکم کننده سنگ پلاستیکی به دیگ به صورت کامل باز شد سنگ را از طرفین با استفاده از دو دست گرفته و از دیگ جدا میکنیم.

برای انجام این کار لازم است تا سنگ را به آهستگی از جایش بلند کرده و همچنین در حین انجام این کار و تعمیرات ماشین لباسشویی باید به این نکته توجه کنیم که رنگ پلاستیکی از مخلوطی از براده آهن پر شده و چیزی در حدود ۱۳ کیلوگرم وزن دارد باید در هنگام جابجایی با بلند کردن و انجام تعمیرات ماشین لباسشویی احتیاط لازم را به عمل آورده و با احتیاط زیاد آن را روی زمین قرار دهیم همچنین لازم است توجه کنیم که در حین کاهش روی ضربه به بدنه پلاستیک سنگ وارد نگردد فردا تعمیرات ماشین لباسشویی را برای این قطعه با دقت انجام دهیم.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی با باز کردن گردونه تقسیم کننده آب درون جاپودری

به منظور انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن گردونه تقسیم کننده آب در قسمت چاپ روی دستگاه اطلاعات با استفاده از یک پیچ گوشتی چهارسو پیچ که در حکم محافظ و محکم کننده گردونه تقسیم کننده آب را در قسمت جاپودری وجود دارد باز کنیم سپس مورد نظر را از جای خود خارج کرد تا گردونه تقسیم کننده آب بهتر است خارج شود.

انجماد این قطعه باید بدونین که گردونه تنظیم کننده آب در مدل های مختلف ماشین لباسشویی با برندهای مختلف متفاوت می باشد. گردونه تقسیم کننده آب در آنجا پودری باید این امکان را داشته باشد تا با تایمر ماشین لباسشویی هماهنگی داشته و در زمان هایی که تایمر به او فرمان می‌دهد به صورت صحیح عمل تقسیم کننده آب انجام دهد.

بعد از آن که پیچ مورد نظر باز شد گردونه تقسیم کننده آب را گرفته و به سمت بیرون بکشیم تا گرد و از روی محور تایمر خلاصی پیدا کرده و جدا شود. قسمت داخلی گردونه و اهرم عمودی و همچنین نوکش رفت توی مهر با یکدیگر دارای هارمونی هستند. حرکت تایمر در ماشین لباسشویی و شیارهای گردونه تقسیم کننده آب در ماشین لباسشویی باعث می شود تا اهرم به سمت راست و چپ چرخیده شود. نول در ماشین لباسشویی فرمان چرخیدن اهرم از طریق اهرم افقی به روم روی جاپودری منتقل می گردد شیر مکانیکی حرکت کرده و در قسمت های مختلف جاپودری پخش می شود.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن تایمر ماشین لباسشویی

برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت تعمیر و باز کردن آن در ابتدا لازم است با استفاده از یک پیچ گوشتی چهارسو که دارای ابعاد و اندازه مناسبی است که نگهدارنده تایمر به بدنه ماشین لباسشویی را به صورت کامل باز نمایید ایجاد ارتباط میان طالبان و بعد آن را برعهده دارد و لازم است برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن تمام این حرکات پیش بازو شود.

همچنین لازم است پیش از آنکه تایمر را باز کرده و تعمیرات ماشین لباسشویی اقدام کنیم تا این را با یک دست گرفته و سپس به سه بعدی را به صورت کامل باز کنیم و از آن که پیچ های نگهدارنده و اتصال دهنده تایمر به بدن به صورت کامل باز شدن تایمر حالت خلاص پیدا کرده و این کار را پیدا کرد تا از جای خود خارج شود.

تایمرها در ماشین لباسشویی مختلفی دارند در یک سری از تایمر ها به جای فیش های ورودی و خروجی که در کنار تایمر تبدیل می‌شوند از یک سری فیبر چاپی و فیش های مخصوص اتصالات عنوان اجزای الکتریکی در ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین به منظور آنکه در ماشین لباسشویی تغییر سرعت ایجاد گردد از یک کیت تغییر سرعت بر روی تایمر ماشین لباسشویی استفاده شده و تعبیه می گردد.

در حالت کلی تایمر ماشین لباسشویی به عنوان مغز اصلی ماشین لباسشویی به حساب می آید انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت تایمر احتیاج به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد همچنین پیشنهاد می شود تا تمامی امور مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت تایمر و همچنین اطلاعات مربوط به تعویض آن توسط نمایندگی برند مشکلاتی مورد نظر انجام شود به عنوان مثال در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی است برای تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت تایمر باید به نمایندگی مربوطه مراجعه نموده و با استفاده از قطعات فابریک همان برند است و تعویض تایمر مورد نظر اقدام نمایید.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت دیگ ماشین لباسشویی

یکی از قسمتهای مهم انجام تعمیرات ماشین لباسشویی تعمیرات مربوط به دیگ ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که این قسمت از ماشین لباسشویی دچار عیب شود باید نسبت به بیرون آوردن آن اقدام نمود. برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت دیگر و خارج کردن آن لازم است و تمامی اتصالات مکانیکی از بدنه ماشین لباسشویی جدا شود بعد از جداسازی این اتصالات می توان نسبت به بیرون آوردن دیگ و انجام تعمیرات ماشین لباسشویی اقدام نمود.

همچنین با توجه به بالا بودن وزن توصیه می شود برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و خارج کردن دیگ از جرثقیل های مخصوص برای خارج کردن آن استفاده نمود و همچنین باید این کار به آرامی و بدون کمک دیگران صورت پذیرد چرا که این قطعه بسیار حساس بوده و همچنین شاید در صورت نبودن جرثقیل با استفاده از فردا دیگر دیگه مورد نظر را که داره و بسیار زیادی است که از بدنه ماشین لباسشویی خارج نمایید. در صورت استفاده از زنجیر پیشنهاد می شود با یک دست به زنجیر و با دست دیگر دیگ را کنترل کرده و به آرامی آن را از بدنه جدا نمایید. برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و جدا کردن دیگ ماشین لباسشویی لازم است و تا حد بالا برده شود که کمک فنرها آزاد شوند سپس بنرهای مورد نظر را از دیگ ماشین لباسشویی جدا نمایید.

به منظور آنکه این فشار اضافی به بدنه ماشین لباسشویی و دیگر لوازم موجود در ماشین لباسشویی وارد نگردد لازم است تا قاب پشت ماشین لباسشویی را باز کرده تا بتوانیم دیگر او با آسانی هرچه بیشتر خارجی نماییم. به منظور باز کردن قاب پشت ماشین لباسشویی لازم است ۴ عدد پیچ چهارسو که در پشت آن تعبیه شده و همچنین تعدادی از پیچ چهارسو که در بالای آن در نظر گرفته شده با استفاده از پیچ گوشتی مخصوص و با ابعاد مناسب باز شده تا در نتیجه قاب پشت ماشین لباسشویی حالت آزاد پیدا کرده و بتوانیم آن را جدا نماییم.

بعد از آن که قاب پشت ماشین لباسشویی جدا شد برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی صورت بسیار بیشتری ایجاد می گردد و بعد از باز شدن قفل ماشین لباسشویی تسمه شیاردار و همچنین پولی بزرگ ماشین لباسشویی به خوبی قابل رویت بوده و در حالت عادی خارج شدن از درون ماشین لباسشویی می باشد.

در این هنگام لازم است با استفاده از یک دست زنجیر را به سمت پایین هدایت کنیم تا دیگر بارانی از بدنه ماشین لباسشویی خارج شده و با دست دیگر دیگ را در وسط قرار دهیم تا در نتیجه به اجزای مختلف در ماشین لباسشویی برخوردی نداشته باشد و آن اجزای به صدمه وارد نگردد.

در صورتی که در هنگام انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و خارج کردن دیگ از بدنه ماشین لباسشویی متوجه ایجاد درگیری بین دیگ و سیم پلاستیکی نشدید باید از خارج کردن ماشین لباسشویی خودداری نموده و دیگ را کمی به سمت پایین آورده تا گیر موردنظر برطرف شود و بعد از برطرف شدن گیر موردنظر مجدداً زنجیره را به سمت پایین کشیده تا به آرامی از درون بدنه ماشین لباسشویی خارج گردد.

همچنین در هنگام انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و خارج کردن دیگر از بدنه ماشین لباسشویی باید حتما توجه داشته باشیم چون یک سری سیمهای در بین اجزای الکتریکی موجود در ماشین لباسشویی و بدنه دارای ارتباط هستند باید در هنگام خارج کردن دیگ نهایت دقت را به کار برده و توجه کنیم که به هیچ وجه آسیب به این سیم ها وارد نگردد خارج کردن دیگ را به آرامی و با دقت بالا انجام دهید و توجه کنید که نیاز به دارا بودن بیش از حد دیگ نمی باشد. در نهایت نیز بعد از اینکه توانستید دیگ را با دقت از بدنه دستگاه خارج کنیم می توان نسبت به انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در قسمت دیگر اقدام کرده و مورد نظر را برطرف نماییم.

شعبه شمال تهران : ۲۲۹۰۲۳۷۲-۰۲۱

شعبه شرق تهران : ۷۷۸۷۸۱۰۶-۰۲۱

شعبه غرب تهران : ۴۴۷۵۰۴۰۲-۰۲۱

شعبه مرکز تهران : ۸۸۰۱۶۹۹۰-۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۰۱۲۶۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست