آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی نحوه آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی به صورت کاملا اصولی بپردازیم. زیرا تراز کردن ماشین لباسشویی یکی از نکات بسیار مهمی است که کاربران و زیادی آن را نادیده میگیرند.

تمام کاربران به دنبال این هستند که بتوانند از ماشین لباسشویی خود به خوبی استفاده کنند و میخواهند مشکلات احتمالی را به حداقل خود برسانند و خود را از دردسرهای احتمالی حفظ نمایند. ماشین لباسشویی ها به طوری طراحی شده اند که باید در یک سطح کاملا ثابت قرار بگیرند تا بتوانند بدون هیچ گونه لرزشی در منزل شما اقدام به شستشوی البسه ها بپردازد.

یکی از مشکلاتی که خیلی از کاربران ما آن را گزارش نموده اند لرزش و تکان خوردن لباسشویی در هنگام فعالیت شستشوی است. درنظر داشته باشید تفاوتی ندارد که برند لباسشویی ما چیست ( آاگ، بوش، سامسونگ، ال جی، دوو، ایندزیت، کنوود، بلومبرگ، زینمس و …) قصد داریم در این مقاله به صورت کاملا اصولی نحوه تراز نمودن لباسشویی را با شما در میان بگذاریم از همین رو پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه تهران سرویس باشید.

تراز کردن ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که باید خیلی به آن توجه نماییم نحوه اصولی تراز کردن لباسشویی است، زیرا اگر ماشین لباسشویی کاملا توسط چهار پایه ای که در نظر آن تعبیه شده است به خوبی تراز نشده باشد باعث حرکت و لرزش شدید ماشین لباسشویی خواهد شد.

معمولا این تکان های شدید باعث می شود ماشین لباسشویی از جای خود حرکت کرده و به اطراف برود، این نه تنها برای خود ماشین لباسشویی خوب نیست بلکه ممکن است به دیواره ها و کف آشپزخانه هم آسیب وارد نمایید. این تکان های شدید به مرور باعث خرابی های بسیار زیاد تری می شود که پیشنهاد میکنم در صورتی که لباسشویی خود را تراز نکرده اید همین الان اقدام به تراز نمودن لباسشویی خود نمایید.

تکان های بیش از حد نه تنها باعث آلودگی صوتی می شوند بلکه میتوانند به لباسشویی شما آسیب های بسیار فراوانی وارد نماید که منجر به تعمیرات و هزینه های اضافی برای شما خواهد شد. یکی از مشکلاتی که میتواند این لرزش شدید برایتان به ارمغان بیاورد خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است.

مسطح نبودن کف آشپزخانه که قرار است ماشین لباسشویی بر روی آن قرار بگیرید بسیار با اهمیت است. تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی یا فرسودگی و ساییدگی نوارهای لرزش گیر داخلی میتوانند دلایلی برای لرزش و تکان خوردن های شدید ماشین لباسشویی باشد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید بعد از یک مدت استفاده از ماشین لباسشویی لرزش و تکان طبیعی بوده و باید هرچه سریع تر نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایید زیرا اگر اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود نفرمایید منجر به اتفاقات جدی تر و خطرناک تری خواهید شد.

مراحلی که در ادامه برایتان شرح میدهیم را به صورت کامل بررسی کنید و سعی نمایید خودتان این مشکل را برطرف کنید. درصورتی که نتوانستید این مشکل را با راه کارهایی که در این مقاله ارائه شده برطرف نمایید، حتما با کارشناسان مجرب و دوره دیده تهران سرویس در تماس باشید.

۱- بررسی زیر لباسشویی برای تراز کردن ماشین لباسشویی

برای اولین بخش جهت تراز کردن ماشین لباسشویی باید بخش های زیرین ماشین لباسشویی را به خوبی بررسی نمایید که :

  • آیا قطعه ای از بسته بندی حمل و نقل آن مثل فوم زیر ماشین لباسشویی جا مانده است ؟
  • اگر وسیله ای یا قطعه ای زیر لباسشویی شما جا نمانده است حال باید شروع به تست لرزش ماشین لباسشویی را انجام دهیم که پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه ما باشید.

۲- بررسی تراز بودن یا نبودن ماشین لباسشویی

در واقع عدم مسطح بودن زمین تاثیر بسیار زیادی روی لرزیدن ماشین لباسشویی خواهد گذاشت. نخستین کاری که باید انجام دهیم این است که تراز بودن ماشین لباسشویی را کنترل نمایید تا مطمئن شویم به صورت صحیح و اصولی ماشین لباسشویی خود را تراز نموده ایم.

بهترین پیشنهادی که میتوانیم خدمتتان عرض نماییم استفاده از یک دستگاه تراز سنج جهت سنجش اصولی تراز بودن ماشین لباسشویی. برای این کار کافیست دستگاه سنجش تراز را روی ماشین لباسشویی قرار دهید و ببینید چه مقدار نیاز به تراز نمودن دارد.

درصورتی که حباب ها در مرکز دستگاه تراز سنج قرار بگیرند یعنی نحوه قرار گیری ماشین لباسشویی به درستی انجام شده است. قرار گرفتن حباب ها در اطراف لوله به معنای درست قرار نگرفتن ماشین لباسشویی است که باید آن را اصلاح نمایید، جهت انجام این کار کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید.

۱- یک دستگاه برای سنجش تراز ماشین لباسشویی پیدا نمایید. میتوانید از دستگاه های سنجش تراز نجاری استفاده کنید یا از نرم افزاری هایی که برروی گوشی های هوشمند نصب می شود.

۲- درصورتی که دستگاه مناسبی برای سنجش تراز بودن لباسشویی در اختیار ندارید بهتر است از یک تخه صاف استفاده نمایید. (این مورد پیشنهاد نمی شود)

۳- ابزار دلخواهی که انتخاب نموده اید را روی لباسشویی خود قرار دهید و نتیجه را بررسی کنید. همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه سنجش تراز را بررسی نمایید و میزان تراز نبودن ماشین لباسشویی را مشاهده خواهید نمود.

۴- در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی پایه های زیرین لباسشویی این امکان را برایتان فراهم می کنند تا به صورت اصولی لباسشویی خود را تراز نمایید. برای این کار ابتدا از سمت جلو به عقب ماشین لباسشویی را همسطح نموده و سپس از سما چپ به راست این کار را تکرار نمایید. با تنظیم نمودن پایه های ماشین لباسشویی میتوانید به خوبی پایه ها را با سطح زمین تراز نمایید.

۳- باز نمودن پیچ ترنسلیت برای تراز کردن لباسشویی

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران از ما میپرسند این است که پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی کجاست ؟ و یا میخواهند بدانند پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی چیست اجازه دهید به صورت کامل ساده خدمتتان این مورد را توضیح دهیم.

پیچ ترنسلیت لباسشویی که عموما با نام پیچ ترنسفر یا پیج حمل و نقل نیز شناخته می شود در ماشین لباسشویی وجود دارد. این نوع پیچ ها معمولا در پشت ماشین لباسشویی قرار دارند و بیشتر در ماشین لباسشویی ال جی ، دوو، سامسونگ و بوش جهت حافظت از اجزای داخلی دستگاه در زمان حمل و نقل آن به کار گرفته می شود. در نظر داشته باشید باز نکردن پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی باعث لرزش و تکان های شدید خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما پیچ ها یا مهره های حمل و نقل را که در پشت لباسشویی قرار گرفته اند را باز نموده و سپس درپوش پلاستکی که در بسته بندی قرار دار را در محل پیچ ها قرار دهید. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با پیچ ترنسلیت تصویر زیر را مشاهده نمایید:

پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی کجاست

۴- محکم کردن دیگ لباسشویی برای تراز کردن ماشین لباسشویی

اگر مدت زمان زیادی است که ماشین لباسشویی شما از حالت تراز خارج شده و لرزش و تکان های شدید دارید، به احتمال زیاد دیگ (لگن) لباسشویی آن از جای خود شل شده است. اگر پایه های ماشین لباسشویی را به حالت اولیه برگردانیده اید، احتمال آن را دارد که دستگاه تکان خورده و حرکت کند. برای تراز کردن ماشین لباسشویی شما باید کنترل کنید که دیگ ماشن لباسشویی محکم در جای خود قرار گرفته است.

اگر دیگ یا لگن لباسشویی مقداری شل شده است آن را محکم کنید.برای انجام این کار بهتر است از یک تکنسین مجرب و دوره دیده کمک بخواهید زیرا در بعضی از مواقع دیگ دچار مشکل شده و باید همراه با آن کمک های ماشین لباسشویی نیز تعویض شود و شما خودتان نمیتوانید اقدام به برطرف نمودن آن نمایید.

۵- باز کردن ضامن قفل پایه برای تراز کردن ماشین لباسشویی

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی دو پایه ی قرار گرفته و در جلوی دستگاه بصورت پیچ شدن قابل تنظیم اند و میتواند آن را بالا و پایین نمود. قبل از انجام این کار ضامنی که موجب تغییر در ارتقاع و پیچ نمودن پایه ها می باشد را باز نمایید. نکته مهمی که باید رعایت نمایید این است که این ضامن ها کمی سفت بوده و باید مراقب دستان خود باشد، برای این مورد میتوانید از یک انبردست استفاده نمایید.

۶- تنظیم پایه های جلویی لباسشویی جهت تراز کردن

معمولا دو پایه جلویی ماشین لباسشویی از یک مکانیزم برای تراز بندی به همراه یک قفل برخوردار است. برای این کار کافیست به وسیله یک انبردست پایه هایی جلویی لباسشویی را باز نمایید تا ماشین لباسشویی تراز شود.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر پایه های جلویی بلند هستند، باید پیچ های تراز را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا لباسشویی تراز شود. پیشنهاد میکنیم برای نرم کردن چرخش پیچ ها از کمی روغن استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که هرچه لباسشویی شما به سطح زمین نزدیک تر باشید امکان لرزش و تکان در لباسشویی شما بسیار کمتر خواهد بود. برای پایین آوردن ماشین لباسشویی باید پیچ های دستگاه را ببندید، پیشنهاد میکنیم دستگاه تراز سنج را روی ماشین لباسشویی قرار دهید تا در زمان تنظیمات ارتفاع، لباسشویی را به خوبی تراز نمایید.

تنها یک تغییر کوچک میتواند باعث تعادل مطلوبی را در ماشین لباسشویی شما ایجاد نمایید. برای همین پایه های ماشین لباسشویی را به خوبی بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که تراز ماشین لباسشویی در سطح مطلوبی قرار گرفته است.

یک مشکلی که شاید با آن روبه رو شده باشید این است که ماشین لباسشویی شما فاقد پایه های تنظیم ارتفاع باشد. برای رفع این مشکل میتوانید از یک تکه چوب یا مقوای ضخیم استفاده کنید. در نظر داشته باشید باید ار هر دو سطح تراز باشد. البته میتوانیید از پد های مخصوصی که با نام پد ضد لرزش ماشین لباسشویی شناخته می شود استفاده کنید تا لرزش در ماشین لباسشویی را به حداقل برسانید.

۷- تنظیم پایه های عقبی برای تراز کردن ماشین لباسشویی

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی نوعی پایه در عقب مشاهده شده است که مسئول تنظیم ارتفاع جهت تراز کردن ماشین لباسشویی هستند. برای تراز نمودن ماشین لباسشویی پیشنهاد میکنیم تا حد ممکن نزدیک به کف زمین نگه دارید یعنی ارتفاع پایه ها را بیش از حد بالا نبرید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم هرچه ارتفاع پایه ها کمتر باشد و به سطح زمین نزدیک تر، از لرزش ها احتمالی ماشین لباسشویی به خوبی جلوگیری خواهد نمود. جهت تنظیم این پایه های باید ماشین لباسشویی را به جلو خم نمایید و پایه های عقبی را به اندازه ی ۴ تا ۵ سانتی متر باز نموده تا از کف آشپزخانه فاصله داشته باشند.

با انجام مراحلی که گفته شد دستگاه شما تراز خواهد شد اما اگر با انجام آنها موفق نشدید که لباسشویی خود را تراز نمایید مجددا باید لباسشویی را به جلو خم نموده و این بار با استفاده از یک آچار پایه های عقب را باز نمایید.

بعد از انجام تمام موارد گفته شده لباسشویی را روی سطح زمین قرار دهید و با دستانتان به آهستگی آن را تکان دهید تا از تراز شدن صد در صدی آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که پایه های دستگاه شکسه یا فاقد سرپوش پلاستیکی هستند، پایه های جدید را با توجه به مدل دستگاه تهیه کنید و آنها را تعویض نمایید.

۸- بستن ضامن قفل برای تراز کردن ماشین لباسشویی

بعد از اینکه تمام موادی که در بالا به آن اشاره شد را انجام دادید زمان آن رسیده که دستگاه را تست کنید و ببینیم که آیا مشکل لرزش و صدای آن برطرف شده است یا خیر؟ برای این کار باید قفل ضامن پایه های لباسشویی را ببندید. برای انجام این کار باید :

۱- ضامن های پایه ها را دوباره بسته و از حرکت چرخشی پایه ها جلوگیری نمایید. معمولا ضامن های پایه به صورت یک پدال بوده که با بالا و پایین نمودن آن ها میتوانید پایه ها را تنظیم نموده و ثابت نمایید.

۲- با تکیه دادن به دستگاه از جلو و عقب نرفتن آن اطمینان حاصل نمایید. البته در نظر داشته باشید نباید وزن زیادی را به ماشین لباسشویی وارد نمایید کافیست کمی لباسشویی را فشار دهید تا اطمینان حاصل نمایید ضامن به خوبی بسته شده باشد.

۹- تست تراز بودن ماشین لباسشویی

برای اینکه ماشین لباسشویی خود را تست کنیم که آیا به خوبی تراز شده است یا خیر باید مواردی که در ادامه گفته می شود را چک نمایید.

۱- در اولین مراحله باید دستگاه را از تمام جهت ها بررسی نمایید تا ببینید که پایه های لباسشویی به خوبی در جای خود قرار گرفته اند یا خیر؟!

۲- ماشین لباسشویی را روشن نمایید و وضعیت چرخش و دیگ آن را مشاهده کنید اگر لرزشی ندارید پس کار را به خوبی انجام داده اید ولی اگر با تراز بودن دستگاه بازهم مشکل دارید پیشنهاد میکنیم با کارشناسان مجرب و دوره دیده تهران سرویس جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود در تماس باشید.

۳- ریختن البسه در داخل ماشین لباسشویی به شدت اهمیت دارد. نباید البسه ها را یکجا درون ماشین لباسشویی بریزید باید آن ها را جدا جدا و با نظم درون ماشین لباسشویی خود قرار دهید. زیرا اگر البسه شما درهم پیچیده شود باعث می شود تمام البسه به یک بخش رفته و باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی خواهد شد.

۴- به حجم ماشین لباسشویی خود دقت نمایید. نباید بیش از حد مجاز درون ماشین لباسشویی البسه ریخته شود، میزان حجم البسه باید درحالت خیس اندازه گیری شود به عنوان مثال در یک ماشین لباسشویی ۷ کیلویی شما باید ۴ تا ۵ کیلو لباس خشک درونش بریزید تا زمانی که خیس می شود از حجم لباسشویی شما عبور نکند.

۵- برای تست تراز کردن ماشین لباسشویی میتوانید از یک دستگاه تراز سنج یا گوشی های هوشمند بهرهمند شوید. درنظر داشته باشید که تراز بودن لباسشویی به عمر دستگاه شما اضافه خواهد نمود.

۶- یکی از مشکلاتی که باعث عدم تراز شدن لباسشویی می شود سطح ناهمواره کف آشپزخانه است. برای رفع این مشکل میتوانید از یک سطح صاف و مسطح برای زیر ماشین لباسشویی استفاده نمایید تا به خوبی اقدام به تراز نمودن ماشین لباسشویی خود نمایید.

نتیجه گیری از آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

در این مقاله ما سعی کردیم به صورت کاملا ساده تمام مواردی که شما خودتان میتوانید در منزل نسبت به تراز کردن ماشین لباسشویی اقدام نمایید. اما باید در نظر داشته باشید لرزش و تکان های شدید در ماشین لباسشویی معمولا به خاطر تراز نبودن دستگاه نیست و بخاطر خرابی بخش های از ماشین لباسشویی است. در نظر بگیرید برای رفع این مشکل نمیتوانید با تراز کردن ماشین لباسشویی مشکل را برطرف کنید.

پیشنهاد میکنیم موارد گفته شده را به خوبی رعایت نمایید و در صورتی که مشاهده نمودید با تراز کردن ماشین لباسشویی مشکل شما حل نشد و لباسشویی لرزش و تکان شدید به همراه سر و صدا دارید حتما این مشکل را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایید.

 

شعبه شمال تهران : ۲۲۹۰۲۳۷۲-۰۲۱

شعبه شرق تهران : ۷۷۸۷۸۱۰۶-۰۲۱

شعبه غرب تهران : ۴۴۷۵۰۴۰۲-۰۲۱

شعبه مرکز تهران : ۸۸۰۱۶۹۹۰-۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۰۱۲۶۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست