علت لرزش ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که خیلی از کاربران به دنبال رفع آن هستند، علت لرزش ماشین لباسشویی است. قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی دلایل علت لرزش ماشین لباسشویی بپردازیم. خیلی از کاربران به دنبال علت لرزش زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ ، آبسال ، بوش ، آاگ ، ال جی و … هستند که قصد داریم در ادامه این مقاله به بررسی آنها بپردازیم از همین رو پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه ما باشید.

علت لرزش ماشین لباسشویی

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران از کارشناسان ما می پرسند این است که چرا ماشین لباسشویی در حین کار بیش از حد می لرزد و از جای خود حرکت میکند؟ شاید مدت زیادی از ماشین لباسشویی خود استفاده نموده اید و یا اینکه به تازگی دستگاه ماشین لباسشویی را خریداری نمایده اید باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مشکل در لباسشویی هیچگونه ارتباطی به مدت زمانی که شما از دستگاه ماشین لباسشویی استفاده کرده اید ندارد.

قصد داریم در این مقاله علت لرزش ماشین لباسشویی را به صورت کامل و اصولی بررسی کنیم. علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در حین کار یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی با آن روبه رو شده اند از همین رو میخواهیم اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد میکنیم در صورتی که ماشین لباسشوی لرزش و تکان های شدیدی دارد حتما این مقاله را مطالعه نمایید و در صورت نیاز با کارشناسان مجاز تعمیر ماشین لباسشویی در تماس باشید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکلتان برطرف شود.

علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

باید در نظر داشته باشید که تفاوتی ندارد ماشین لباسشویی شما قدیمی یا جدید است. لرزش و تکان های شدید هم در ماشین لباسشویی های مدل جدید و قدیمی رخ می دهد که تقریبا امری گریز ناپذیری است. اما بهتر است قبل از اینکه نظر در خصوص علت لرزش ماشین لباسشویی داشته باشید ، به دنبال علت اصلی این مشکل باشیم. همانطور که در تمام مقالات سایت ما به آن تاکید شده است عیب یابی و تشخیص عیب از تعویض کردن قطعات مهم تر است.

زیرا در صورتی که به صورت صحیح عیب دستگاه را متوجه شویم میتوانیم به سادگی اقدام به رفع مشکل نموده و از هزینه هایی اضافی جلوگیری نماییم. همچنین لازم نیست به صورت تستی اقدام به تعویض قطعاتی در ماشین لباسشویی خود نماییم چه لباسشویی را تازه خریده باشیم که یک لباسشویی قدیمی باشد در هر صورت باید به صورت اصولی ایراد اصلی را متوجه شویم.

بررسی علت لرزش ماشین لباسشویی تازه خریداری شده

اگر به تازگی ماشین لباسشویی خود را خریداری کرده اید و بعد از روشن کردن لباسشویی دچار لرزش می شود باید موارد زیر را بررسی کنید :

  • قرار گرفتن صحیح لباس ها در لباسشویی را بررسی کنید.
  • از قرار دادن لباسها به صورت گلوله در لباسشویی خودداری نمایید.
  • از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید و درصورت تراز نبودن آن را تراز کنید.
  • از قرار دادن البسه بیش از در حد ماشین لباسشویی خودداری نمایید.
  • به استاندارد مقدار البسه در لباسشویی طبق دفترچه راهنما دقت نمایید.
  • از تخلیه شدن آب در ماشین لباسشویی مطمئن شوید.زیرا در برخی از موارد مکن است تخلیه نشدن آب علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی شما باشد.

بررسی علت لرزش ماشین لباسشویی قدیمی

اگر مدت زمان زیادی است که از ماشین لباسشویی خود استفاده مکنید ولی به تازگی دچار لرزش و تکان های شدید، شده است باید موارد زیر را بررسی کنید :

  • کمک های ماشین لباسشویی برای جلوگیری از لرزش در ماشین لباسشویی تعبیه شده است، آنها را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند. در نظر باید داشته باشید که کمک ها بعد از چند سال استفاده خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند.
  • تراز بودن ماشین لباسشویی را بررسی کنید چون در برخی از موارد ممکن است تراز نبودن ماشین لباسشویی باعث ایجاد این مشکل شده باشد. در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی میتوانید با تنظیم نمودن پایه های ماشین لباسشویی آن را تراز نمایید.

بررسی مشکلات فنی در لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

درصورتی که علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی به دلایل اشکا در تراز بودن آن نباشد معمولا به دلیل مشکلات فنی  است که در یکی از قطعات ماشین لباسشویی رخ داده است که عبارتند از :

 ۱- ورزنه های بالانس کردن ماشین لباسشویی

برای بالانس بودن ماشین لباسشویی وزنه هایی وجود دارد که جدا شدن این وزنه ها یکی از موارد علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی است. شما در هنگام لرزش ماشین لباسشویی باید این وزنه ها را بررسی کنید و درصورت جدا شدن آن را در جایگاه خود قرار دهید.

۲- خراب شدن قطعهات موجود در مخزن میتواند علت لرزش و تکان در ماشین لباسشویی باشد

در مخزن ماشین های لباسشویی قطعات وجود دارد که ایجاد مشکل و خراب شدن در آن قطعات باعث لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود. برای مقال یکی از این قطعات موجود در مخزن بلبرینگ است که ایجاد مشکل در آن یکی از عوامل لرزش ماشین لباسشویی می باشد.

۳- خراب شدن فلکه آبکشی در ماشین لباسشویی میتواند دلیل لرزش و تکان ماشین لباسشویی باشد

فلکه آبکشی در لباسشویی که به ان قطعه فولی نیز گفته می شود قطعه ای در ماشین لباسشویی است که خراب شدن آن یکی از علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی می باشد.

۴- ایجاد مشکل در قطعه تاخو ماشین لباسشویی میتواند دلیل لرزش و تکان در لباسشویی باشد

تاخو قطعه ای در ماشین لباسشویی که باعث تنظیم جریان برق درون لباسشویی می شود و خراب شدن ان باعث بهم خوردن تنظیمات جریان برق و لرزش ماشین لباسشویی می شود.

۵- تراز نبودن دستگاه در لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی تاثیر گذار است

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، یکی از دلایل رایحی که ممکن است باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی شود تراز نبودن دستگاه است. درصورت تراز نبودن ماشین لباسشویی دستگاه شما دچار لرزش و تکان های شدیدی خواهید شد. اما جای نگرانی نیست شما خودتان میتوانید این مشکل را به سادگی برطرف نمایید.

برای برطرف کردن آن به راحتی میتوانید در صورت داشتن ابزار تراز، لباسشویی را تراز نمایید. درصورتی که در منزلتان این ابزار را ندارید نگران نشوید چون با توجه به پیشرفت تکنولوژی میتوانید بدون استفاده از دستگاه های سنتی و با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود اقدام به تراز نمودن ماشین لباسشویی نمایید. البته میتوانید از یک تخته سه لایه نیز برای تراز نمودن دستگاه استفاده نمایید که این مورد پیشنهاد نمی شود.

لازم به ذکر است در صورتی که دستگاه خود را به تازگی خریداری نموده اید در هنگام نصب و راه اندازی دستگاه برای جلوگیری از تکان خوردن و لرزش آن حتما پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی که اصطلاحا به آن پیچ ترنسفر هم گفته می شود را باز نمایید. این پیچ باعث عدم لرزش و حرکت ماشین لباسشویی می شود.

۶- خراب شدن کمک فنر میتوانید علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی باشد

در تمام ماشین های لباسشویی که دارای درب جلو هستند قعطه ای به نام کمک فنر وجود دارد که حرکات دیگ ماشین لباسشویی را کاهش می دهد. خراب شدن و ضعیف شدن این قطعه در ماشین لباسشویی نیز باعث ایجاد لرزش دستگاه و تولید صدای بلند در حین کار ماشین لباسشویی می شود.

شما در هنگام بروز مشکل در این قطعه باید سریعاً آن را بررسی کرده و مشکل آن را برطرف نمایید. زیرا در صورت بی توجهی به این مسئله ممکن است قطعهات دیگری در ماشین لباسشویی دچار مشکل شود. پیشنهاد میکنیم در صورتی که این مشکل را دارید آن را توسط نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی برطرف نمایید.

۷- خراب شدن فنرهای نگهدارند دیگ میتواند دلیل لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی باشد

دیگ ماشین لباسشویی به وسیله فنرهایی در جایگان خود معلق و ثابت شده است، باید این را بدانید که این فنرها علاوه بر نگهداری دیگ ماشین لباسشویی از لرزش و تکان خوردن آن نیز جلوگیری به عمل می آورد. درصورت بروز مشکلات مختلق ممند آسیب دیدن فنرهای دیگ، جدا شدن فنرهای دیگ و … ماشین لباسشویی در حین کار می لرزد و سر و صدای زیادی را نیز تولید میکند در این هنگام باید فنرهای دیگ دستگاه به وسیله تنکسین متخصص در زمینه ی تعمیرات لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز فنرهای دیگ دستگاه تعویض شود.

نتیجه گیری از علت لرزش ماشین لباسشویی

در این مقاله سعی شد به مواردی که باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می شود اشاره شود. در نظر داشته باشید با توجه به ساختار های متفاوت علت لرزش زیاد ماشین لباسشویی سامسونگ ، آبسال ، بوش ، پاکشوما ، ال جی ، آاگ و سایر برند ها کاملا متفاوت هستند اما کلیت و ساختار پیش فرض یکسانی دارند. از همین رو پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه بخشی از ماشین لباسشویی خود را دستکاری نمایید حتما این مشکل را با کارشناسان و نمایندگی های مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی در میان بگذارید.

اما اگر از لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی خود خسته شده اید و با دانش و اطلاعاتی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در اختیارتان قرار گرفت نتوانستید علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی را شناسایی کرده و مشکل آن را برطرف نمایید. در نظر داشته باشید که بهتر است این کار را به نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی سپرده تا از هزینه های اضافی جلوگیری نمایید.

در صورتی که نیاز به نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی دارید و میخواهید مشکل لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی خود را برطرف نمایید، میتوانید هم اکنون درخواست خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی با کارشناسان مجرب و دوره دیده ما در میان گذاشته و در سریع ترین زمان ممکن مشکل لرزش و صدای بیش از حد ماشین لباسشویی خود را برطرف نمایید.

 

شعبه شمال تهران : ۲۲۹۰۲۳۷۲-۰۲۱

شعبه شرق تهران : ۷۷۸۷۸۱۰۶-۰۲۱

شعبه غرب تهران : ۴۴۷۵۰۴۰۲-۰۲۱

شعبه مرکز تهران : ۸۸۰۱۶۹۹۰-۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۰۱۲۶۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست