فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید یا همان فیلتر پشت ساید بای ساید برای بعضی یخچال ها و ساید بای ساید ها که فیلتر داخلی تصفیه آب ندارند در نظر گرفته می شود که می تواند یک یا دو فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید برای یخچال موردنظر در نظر گرفته شود. استفاده از فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید در مسیر آب ورودی یخچال باعث می‌شود تا رسوبات و چربی های اضافی سیستم داخلی یخچال و ساید بای ساید با مشکل و عیب مواجه نکند و همچنین کیفیت آب و یخی که درون ساید بای ساید است نیز به ایجاد پایین نمی آید و این جرم و رسوب اضافی درون آب و یخ موجود در یخچال ساید بای ساید مشاهده نمی شود.

در مورد فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید در این موضوع مطرح می باشد که این نوع فیلترها هیچ ربطی به برند و نوع یخچال نداشته و این امکان وجود دارد تا برای انواع مختلف ساید بای ساید ها و یخچال ها از فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید استفاده نمود. انواع مختلف فیلتر بیرونی ساید بای ساید لازم است تا هر ۶ ماه یکبار تعویض شود چرا که در غیر این صورت در صورتی که در زمان مشخص نسبت به تعویض آن اقدام نگردد این فیلتر به محلی برای تجمع انواع مختلف باکتری ها، قارچ ها و رسوبات اضافی تبدیل شده و در نتیجه بر سیستم داخلی یخچال نیز اثر گذاشته و آن را دچار عیب و نقص می‌کند و همچنین بر کیفیت آب و یخ درون یخچال ساید بای ساید نیز اثر گذاشته و کیفیت آن را پایین می‌آورد و گاهی ممکن است آب درون یخچال بو و طعمی نامطبوع داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید و مسائل پیرامون آن بپردازیم در صورتی که می‌خواهید در مورد این قطعه ضروری و مهم اطلاعات خوبی کسب نمایید، با ما تا انتهای این مقاله همراه تهران سرویس باشید.

انواع فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

مدل‌های مختلف ساید بای ساید و یخچال رو فیلتر بیرونی آب ساید با استفاده از چند مورد استفاده قرار می‌گیرند فیلتر نوع اول معمولا از متریالی مانند الیاف پلی پروپیلن ساخته می شود که وظیفه این فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید حذف موارد نسبتاً بزرگ مانند ذرات فیزیکی جلبرگ رسوبات گل آهک و غیره از آبی که قرار است به سیستم داخل یخچال وارد شود می باشد در نتیجه آبی زلال را ایجاد می نمایند.

یک فیلتر دیگر از انواع فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید فیلتری است که معمولاً از جنس کربن فعال ساخته می‌شود و این فیلتر وظیفه دارد مطابق مواد شیمیایی و آلاینده ها و همچنین کلر و ترکیبات کلر و یا هر موادی که باعث ایجاد بوت و مزه اضافی در آب می کنند را از بین ببرد. در حالت کلی پیشنهاد می شود برای انواع مختلف یخچال های ساید بای ساید در صورتی که دستگاه شما حتی فیلتر داخلی دارد حتماً از دو فیلتر کربن و الیافی در ورودی استفاده شود چرا که در صورت استفاده از این نوع فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید کیفیت آب و یخ موجود در یخچال به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده و عمر قطعات و فیلتر داخلی دستگاه نیز تا حد زیادی افزایش پیدا می کند و در حالت کلی حتی اگر ساید بای ساید و یخچال موردنظر دارای فیلتر داخلی هم باشد باز هم استفاده از فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید می تواند کمک بسیار زیادی نماید.

زمان مناسب برای تعویض فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

یکی از اصولی ترین راه ها و آسان ترین راه برای اطلاع پیدا کردن از زمان تعویض فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید چراغ هشداری است که بر روی پنل دستگاه و ساید بای ساید به نمایش در می آید در صورتی که چراغ موجود برای پنل یخچال به رنگ نارنجی قرمز تغییر حالت داده شده باشد لازم است نسبت به تعویض فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید اقدام نمایید. معمولاً عمر مفید انواع مختلف فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید چیزی در حدود شش ماه الی یک سال می باشد که اکثریت این فیلتر ها چیزی در حدود شش ماه عمر مفید داشته و همچنین انواع مختلف فیلترهای بیرونی هم چیزی در حدود شش ماه تا یک سال عمر مفید دارد.

با توجه به این موضوع که امروزه سطح کیفی آب در کلان شهرها و جوامع شهری بسیار پایین آمده استفاده از انواع مختلف فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید جهت افزایش سطح کیفیت آب آشامیدنی در ابعاد مختلف یخچال ها و ساید بای ساید ها ایران که بسیار اصولی به حساب آمده تا حدود زیادی می‌توان مشکل کیفیت پایین آب را با استفاده از این قطعات از بین برد.

انواع مختلف یخچال ها و ساید بای ساید ها معمولاً از یک یا چند فیلتر جهت بالا بردن کیفیت ها و همچنین حفاظت از قطعات داخلی و فیلتر داخلی دستگاه و ساید بای ساید در مقابل عوامل مختلف مانند جرم ها و رسوبات و دیگر مواد اضافی استفاده می گردد. فیلتر های به کار رفته در یخچال از دو نوع داخلی و خارجی می باشند که معمولاً فیلتر های داخلی چیزی در حدود شش ماه عمر مفید داشته و همچنین فیلترهای خارجی نیز در بین ۶ ماه تا یک سال می توانند کارهای لازم را ایجاد کرده و عمر مفید داشته باشند.

در مورد فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید پیشنهاد ما این است که حتماً در زمان مورد نظر که عمر مفید فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید به اتمام رسید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید چرا که در صورتی که نسبت به تعویض فیلتر ساید بای ساید در زمان مقرر اقدام نشود این فیلتر از انواع مختلف رطوبت و چربی های اضافی اشباع شده و دیگر نمی تواند عمل تصفیه کردن آب را به درستی انجام دهد و همچنین با گذشت زمان زیاد به محلی برای رشد باکتری ها و قارچ ها و مواد فاسد شده تبدیل شده و در موارد بسیار زیادی مشاهده می‌شود که این فیلتر ها بعد از گذشت مدت زمانی که کاملاً راه خروج ایشان بسته شده و آب به سختی از آنها عبور می کند و بعد از مدتی آب از درون فیلترها عبور نمی کند و در نتیجه می تواند خسارت بسیار زیادی را از قطعات داخلی دستگاه زده و همچنین باعث پایین آمدن کیفیت آب موجود در یخچال و ساید بای ساید گردد.

همچنین در مورد این فیلتر ها پیشنهاد می شود که حتما از فیلتر های با کیفیت استاندارد و مرغوب استفاده نمایید چرا که انواع مختلف فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید مستقیم آن با سلامت افراد استفاده کننده از یخچال و ساید بای ساید در ارتباط بوده و در صورتی که نتواند فرآیند تسویه و استاندارد سازی آب ورودی را تامین نماید می تواند خسارات جبران ناپذیری را در سلامتی افراد ایجاد نماید.

استفاده از دستگاه تصفیه آب به جای فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

در بسیاری از خانه ها دستگاه تصفیه آب وجود دارد که این دستگاه می‌تواند با کیفیت بسیار بالایی آب ورودی را تصفیه کرده و آبی مناسب آشامیدن در اختیار افراد قرار می دهند. در صورتی که شما نیز در منزل تان از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنید پیشنهاد ما به شما این است تا از دستگاه تصفیه آب یک انشعاب یخچال خود وارد کرده و در نتیجه نیاز به فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید را برای افراد خود از بین ببرید.

این روش می تواند بسیار کارآمد باشد چراکه کیفیت آب ارائه شده توسط دستگاه های تصفیه آب بسیار بالا تر از انواع مختلف فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید بوده به خوبی می‌تواند عمل تصفیه آب را برای دستگاه های یخچال مورد نظر ایجاد نماید و در نتیجه از پرداخت هزینه اضافی برای خرید فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید نیز جلوگیری شده است.

نحوه نصب و تعویض فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

در بسیاری از موارد پیش می‌آید که ما می‌خواهیم به نصب فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید پردازیم و یا در برخی موارد فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید که برای دستگاه مورد نظر مناسب است کارایی خود را از دست داده و عمر مفیدش به اتمام رسیده است و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. برای انجام این کار ابتدا شیر ورودی آب را به صورت کامل قطع کرده و آن را می بندیم سپس به دو سر آزاد لوله نیاز داریم در صورتیکه قبلا بر روی دستگاه فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید نصب شده است با سر قرمز رنگ لوله را با انگشت خود چسبیده و دو سر لوله را از آن خارج می کنیم و چنانچه قبل از افراد بیرونی آب ساید بای ساید برای دستگاه استفاده نکرده باشیم و با سرعت یک قیچی تیز را بریده و دو سر لوله آزاد را را به دست می آوریم.

در این مرحله لازم است تا فیتینگ ها را درون فیلتر بیرونی یخچال ساید بای ساید جایگذاری کرده و سپس آنها را را محکم نمایید. در این مرحله لازم است لوله­ای که از شیر آب آمده را در قسمت سمت راست فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید وارد کرده و آن را سفت نماییم سپس سر دیگر آزاد لوله را در سمت چپ فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید درست در قسمتی که نوشته فلو وجود دارد وارد کرده و سپس پیچ های بالای فیتینگ را به صورت کامل سفت می کنیم. در اینجا کار تمام است و می توان شیر آب ورودی را باز کرده همچنین پیشنهاد می شود تا چیزی در حدود ۱۰ پارچ آب را استفاده نکرده و دور بریزید.

ضرورت وجود فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید

در یخچالهای امروزی و بسیاری از ساید بای ساید ها این ویژگی و قابلیت وجود دارد که آب شهری به صورت مستقیم با آنها اتصال پیدا کرده و وارد آن ها شود و نیاز نباشد آن ها را به صورت دائم پر نمایید در واقع در اصطلاح گفته می‌شود که این نوع یخچال ها دارای شیر برداشت آب می باشند. همچنین در انواع مختلف ساید بای ساید ها و یخچال های امروزی و مکانی برای برداشت و ساخت یخ در نظر گرفته شده است.

در صورتی که یخچال های ساید بای ساید در مورد نظر امکان اتصال به شهری را داشته باشد حتما توصیه می شود تا فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید بر روی آن نصب گردد چرا که در کل دنیا آب لوله کشی که برای مصارف مختلفی از جمله استحمام شست‌ و شو و آبیاری شور و غیره مورد استفاده قرار می گیرد دارای یک سری مشکلات و مواد اضافی خواهد بود که در ادامه به لیست مهمترین آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • وجود انواع خزه ها لجن ها و جلبک های رشد و نمو پیدا کرده در سیستم آبرسانی شهری
  • وجود رنگ بود طعم و مزه اضافی و بعد در سیستم آبرسانی شهری و انواع مختلف آب لوله کش
  • وجود انواع مختلف آفت کش ها و مواد شیمیایی اضافی که وارد آب شدند و همچنین انواع مختلف سموم و مواد از بین بردن آفت های کشاورزی در سیستم لوله کشی و آب شهری
  • وجود مقادیر زیادی کلر برای از بین بردن و ضدعفونی کردن مواد اضافی در ناب در سیستم آب لوله کشی و آبرسانی شهری استفاده می‌شود.
  • وجود ذرات معلق اضافه موجود در آب مانند انواع مختلف شن و ماسه گل و لای و دیگر ذرات معلق ریز و درشت موجود در آب در آب لوله کشی و سیستم آبرسانی شهری

مواردی که در بالا ذکر شد سبب می شود تا در صورت وجود نداشتن فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید سیستم لوله کشی آب یخچال ساید بای ساید دچار مشکلات جدی شده و همچنین آسیب های جدی به فیلتر داخلی دستگاه بسته بندی قطعات یخچال وارد گردد به عنوان مثال ممکن است دوره های داخلی یخچال بعد از مدتی از ذرات معلق ماند شن و ماسه و غیره پر شده و مسیر را به طور کامل مسدود می شود و یا فشار آب خروجی دستگاه به دلیل وجود انواع مختلف رسوبات و جلبک ها و موارد دیگر این چنینی بسیار کم شده و یا به صورت کامل قطع شود و همچنین ممکن است شیر برقی یخچال به دلیل وجود موارد ذکر شده در معرض سوختگی و خرابی قرارگیرد.

همچنین آب و یخ تولید شده در درون یخچال ساید بای ساید از کیفیت لازم برخوردار نبوده و رنگ کدر پیدا خواهند کرد. همچنین انواع مختلف باکتری ها و قارچ ها و دیگر موارد مضر در آب موجود در دستگاه رشد کرده و به سرعت آب را آلوده می کنند. این ها همه مواردی هستند که پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از به وجود آمدن آنها حتماً از فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید استفاده نمایید.

 

شعبه شمال تهران : ۲۲۹۰۲۳۷۲-۰۲۱

شعبه شرق تهران : ۷۷۸۷۸۱۰۶-۰۲۱

شعبه غرب تهران : ۴۴۷۵۰۴۰۲-۰۲۱

شعبه مرکز تهران : ۸۸۰۱۶۹۹۰-۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۰۱۲۶۵۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست